Vücut Şekline Göre Giyinmek Toggle

vucut-sekilleri

KUM SAATİ

Şeklinizi ortaya çıkaran kıyafetler giyin, belinizi ortaya çıkarın.
V yaka omuz şekline en yakışan yaka şeklidir. Belden sonra genişleyen pilili çan etekler bacak ve kalçayı güzel gösterecektir.
Bele oturan dar ceketler, kemerli palto ve pardesüleri tercih edin.
Üzerimize oturan bluzlar size çok yakışır. Üstte bir, iki düğme açık bırakın.

TERS ÜÇGEN

Yüzücü yapısındaysanız (omuzlar geniş, kalçalar dar), v kesimli yakalar omuzları dar gösterir boyuna yakın tutun. Üstünüzü altınızdan koyu renk seçin.
Dar siyah ceket üst bedeni ince gösterir.
Kalın kumaşlar, etekler, etek ucunda enine bantlar,detaylar, cepli pantolonlar, kalın kemerler kalça genişliğinde omuzlarla denge sağlayacaktır.

ÜÇGEN

Omuzlar dar, kalçalar geniş, bel ince ise;
Omuzları geniş göstermek için kıyafetlerinizde geniş yakalar seçilmelidir. Omuzları açık bırakan giysiler, keskin hatlı ceketler alt kısımda üstü dengeleyecektir.
Alt tarafta koyu renk seçilmesi basenleri saklayacaktır. Kalın kumaşlar, diz boyu etekler, belden diz boyuna uzanan dikişli etekler basen kalınlığını azaltır.

DİKDÖRTGEN

Omuz ve kalçalar aynı ende, beliniz belirgin değilse,
Omuzları ve kalçaları abartarak belinizi ortaya çıkartabilirsiniz. Daha ince görünebilirsiniz. Üstünüze omuzları geniş gösteren, kalça üzerinde kalın kemer ya da belden dikişli olan elbiseler giyin. Belden sonra açılan pilili etekler kalçalı gösterecektir. Dar paçalı, düşük belli pantolonlar kalçayı kalın gösterecek, kıvrımlı bir görüntüye sahip olacaksınız. Hem alta hem üste tek renk giyin. Bu rengi başka bir renkle bölün, sizi ince gösterecektir.